KONST / Litografier / Färglitografi 13117106
nr 1311 7106
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Södermalmsmotiv. Signerad. Motivet: 57x42cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 mars 2020
kl 18:53:39
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman